RN732ATTD13R8F25
Mfr.Part #
RN732ATTD13R8F25
Description
RES 13.8 OHM 1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
13.8Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD13R8F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD13R8F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C