RN732ATTD13R7F50
Mfr.Part #
RN732ATTD13R7F50
Description
RES 13.7 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Resistance :
13.7Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm