RN732ATTD13R7F25
Mfr.Part #
RN732ATTD13R7F25
Description
RES 13.7 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
13.7Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD13R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD13R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C