RN732ATTD13R7D100
Mfr.Part #
RN732ATTD13R7D100
Description
RES 13.7 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
13.7Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%