RN732ATTD13R5D50
Mfr.Part #
RN732ATTD13R5D50
Description
RES 13.5 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
13.5Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD13R5D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD13R5D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C