RN732ATTD13R3F50
Mfr.Part #
RN732ATTD13R3F50
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
13.3Ohm
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD13R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD13R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C