RN732ATTD13R3F25
Mfr.Part #
RN732ATTD13R3F25
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
13.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD13R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD13R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C