RN732ATTD13R3D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD13R3D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
13.3Ohm
Series :
RN73
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm