RN732ATTD13R0F50
Mfr.Part #
RN732ATTD13R0F50
Description
RES 13 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C