RN732ATTD13R0F25
Mfr.Part #
RN732ATTD13R0F25
Description
RES 13 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
13Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
EAR99
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD13R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD13R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C