RN732ATTD13R0F100
Mfr.Part #
RN732ATTD13R0F100
Description
RES 13 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
13Ohm
Working Voltage :
150V