RN732ATTD1382F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1382F100
Description
RES 13.8K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
13.8kOhm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm