RN732ATTD1382D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1382D50
Description
RES 13.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
13.8kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V