RN732ATTD1382D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1382D100
Description
RES 13.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
13.8kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm