RN732ATTD1382C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1382C50
Description
RES 13.8K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
13.8kOhm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1382C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1382C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C