RN732ATTD1382C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1382C25
Description
RES 13.8K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
13.8kOhm
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm