RN732ATTD1382B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1382B50
Description
RES 13.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
13.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W