RN732ATTD1382B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1382B25
Description
RES 13.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Resistance :
13.8kOhm
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Datasheets
RN732ATTD1382B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1382B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C