RN732ATTD1381F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1381F50
Description
RES 1.38K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.38kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1381F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1381F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.38kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C