RN732ATTD1381D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1381D100
Description
RES 1.38K OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W