RN732ATTD1381A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1381A05
Description
RES 1.38K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
1.38kOhm