RN732ATTD1380F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1380F25
Description
RES 138 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
138Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm