RN732ATTD1380D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1380D100
Description
RES 138 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
138Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Datasheets
RN732ATTD1380D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1380D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 138Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C