RN732ATTD1380D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1380D10
Description
RES 138 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
yes
Resistance :
138Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1380D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1380D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 138Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C