RN732ATTD1380B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1380B25
Description
RES 138 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
138Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1380B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1380B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 138Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C