RN732ATTD1380B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1380B10
Description
RES 138 OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
138Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V