RN732ATTD1380B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1380B05
Description
RES 138 OHM 0.1% 1/10W 0805
Moisture Resistant
Series :
RN73
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Resistance :
138Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1380B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1380B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 138Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C