RN732ATTD1380A25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1380A25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 138 OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
138Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C