RN732ATTD1373F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1373F100
Description
RES 137K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
137kOhm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1373F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1373F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 137kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C