RN732ATTD1373B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1373B50
Description
RES 137K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
137kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1373B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1373B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 137kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C