RN732ATTD1372F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1372F25
Description
RES 13.7K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Weight :
5.499807mg
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Height :
500μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
13.7kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1372F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1372F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C