RN732ATTD1372F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1372F10
Description
RES 13.7K OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
13.7kOhm
2
Datasheets
RN732ATTD1372F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1372F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C