RN732ATTD1372D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1372D10
Description
RES 13.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
13.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W