RN732ATTD1372C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1372C50
Description
RES 13.7K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
13.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%