RN732ATTD1372B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1372B25
Description
RES 13.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
13.7kOhm
Ultra Precision
Power Rating :
100mW
Surface Mount
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN732ATTD1372B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1372B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C