RN732ATTD1371B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1371B10
Description
RES 1.37K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.37kOhm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W