RN732ATTD1370F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1370F50
Description
RES 137 OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
137Ohm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1370F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1370F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 137Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C