RN732ATTD1353D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1353D25
Description
RES 135K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
135kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1353D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1353D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 135kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C