RN732ATTD1352F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1352F25
Description
RES 13.5K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
13.5kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W