RN732ATTD1352F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1352F10
Description
RES 13.5K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
13.5kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1352F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1352F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C