RN732ATTD1352B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1352B25
Description
RES 13.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
13.5kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN732ATTD1352B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1352B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C