RN732ATTD1351F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1351F50
Description
RES 1.35K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.35kOhm
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1351F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1351F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.35kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C