RN732ATTD1351D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1351D100
Description
RES 1.35K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.35kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C