RN732ATTD1351B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1351B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.35K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Resistance :
1.35kOhm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1351B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1351B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.35kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C