RN732ATTD1351B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1351B10
Description
RES 1.35K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.35kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1351B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1351B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.35kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C