RN732ATTD1351B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1351B05
Description
RES 1.35K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.35kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1351B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1351B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.35kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C