RN732ATTD1350C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1350C25
Description
RES 135 OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
135Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1350C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1350C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 135Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C