RN732ATTD1350B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1350B50
Description
RES 135 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Resistance :
135Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W