RN732ATTD1350B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1350B25
Description
RES 135 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
135Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1350B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1350B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 135Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C