RN732ATTD1333B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1333B25
Description
RES 133K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
133kOhm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN732ATTD1333B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1333B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 133kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C